KÜSi 7. sünnipäev

Kuupäev: 20.03.2008

Info:

EMÜ KÜS – juba seitsme aastane.

20. märtsil tähistas Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts (asutatud 19.03.2001) oma seitsmendat sünnipäeva. Kevade algus, toredad külalised, hea meeleolu, rõõmsad kohtumised – selline tore pidupäev oli.

Seekordne sünnipäev oli selles mõttes tähenduslik, et KÜS sai külalisi vastu võtta uutes ruumides Metsamajas. Samal päeval algas kevad ja seepärast olime ka meie kevadest võlutud ja valisime peo stiiliks oli „Kevad Sinu südames“. Eksates värvides külalised ja meie rõõmsad ruumid tegid olemise väga säravaks. Iga külaline ja seltsi liige sai rinda teemakohase lillekese. Nii olid meie peol pajuurvakesed, päikesekiired, sinililled ja ojavulinad. Nii kujunesid õhtusteks tegevusteks neli seltskonda. Läbi peoõhtu toimuvat suunasid KÜS-i endised juhatajad Kadri Kalle ja Andrus Paat.

Peo ametlikuks avamiseks said sõna KÜS-i praegune juhataja Elen Peetsmann ja KÜS-i esimene juhataja Andrus Paat. Väikestes kõnedes öeldi välja mitmeid olulisi asju. Nimelt on tore see, et KÜS saab üldse tähistada oma seitsmendat sünnipäeva. On olnud häid ja natuke vähem häid aegu, kuid praegusel hetkel on KÜS-il 54 tegevliiget ja tegevus aktiivne. Sugugi vähem tähtis pole see, et nüüd on uued ruumid ja see, et Eesti Maaülikooli seltside üliõpilased puutuvad ka igapäevaselt rohkem kokku.

Väikeste vestlusringide vahepeal sai ka midagi ühist teha. Pidulistele korraldati väike viktoriin, mille küsimused olid seotud KÜS-iga. Nimelt küsiti mitut erinevat sorti on spetsiaalset KÜS-i kooki ja mitu asutajaliiget oli KÜS-il. Üllatuseks selgus, et KÜS-i kooki on nelja erinevat varianti ja asutajaliikmeid oli koguni 9. Lõbusaks vahepalaks tuli teistkordsele ettenäitamisele lõbus näitemäng „Maamees otsib naist Eesti Maaülikoolist“.

Kokkuvõttes võib öelda, et see seitsmes aasta on olnud tore ja edukas ning KÜS-il on toredad sõbrad. Seekordsel sünnipäeval olid külalistena Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi (EMEÜS), Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi (EMÜS) ja Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi (TÜLKR) liikmed.

Silja Kana


Osalejad:

Hetkel osalejaid pole