Külmamatk

Kuupäev: 9.02.2008

Info:

KÜSi „jaanipäev“

Vaatamata aastaajale on ebaloomulikult soe ilm. Loites üles jaanipäevahõngulise lõkke saab nautida novembrilikku sügisilma. Ei kõla just eriti talve, veebruari, moodi olevat?
Üks lõbus seltskond võttiski seetõttu rattad alla ja asus talve otsima. Vastavaid tingimusi trotsides jõuti Pihkva järve äärde Värska lähiümbrusesse. Oma esimesse sihtpunkti jõudes saatis seltsilisi isegi mõningane edu, kui satuti silmitsi jääväljaga, mis kattis Valgesoo matkaraja alguses haigutavat parkimisvälja ning isegi raba ületavat laudteed jälitas mõnda aega jää- ja lumekoorik. Ootamatust leiust innustatuna läbitigi teekond, mis edaspidi küll kaugeltki nii talvine polnud, kuid elamusi pakkus sellegi poolest.
Rohked vaatetornid pakkusid põnevust ja uusi võtteid fotograafia vallas. Reisi ilmestasid kaugushüppe- ja sprindivõistlused nostalgilistel külatänavatel, sest isegi näiliselt sooja ilmaga võis vahel külm näpistama hakata.
Järveäärsest Beresje külast avastati õitsevad lumikellukesed ja nauditi kohaliku ehituskunsti mitmekesisust ning värviküllust. Uudistati Leevaku hüdroelektrijaama ja saadi teada, et Võõpsu külas asuv tsässona tähendab kohalikku palvemaja.
Seto Talurahvamuuseum pakkus ülevaadet elust olust, mida elasid meie esivanemad sealses piirkonnas ning oma maitsemeeltega sai ka kohalikke hõrgutisi proovitud.
Tagasiteel külastati mööda minnes Kurista mõisa ja parki ning avastati, et Ööbikuorge on meil rohkem, kui üks, siin väikesel maal.
Võib tõdeda, et ehteestilikult pisikestest ja tagasihoidlikest asjadest võib täiel rinnal head meelt tunda, kui märgata ilu väikestes asjades, mis meid ümbritseb.
Vaatamata külma peitu pugemisest ja talvest vaid unistamisest käis KÜSi rahvas ikkagi traditsioonilisel külmamatkal, seekord küll eesmärgiga leida see talv ja unustusse vajunud lumi, ent kuna seltsis segasem, siis tunti üheskoos rõõmu igast jääkillukesest keset mudavälju ja kui kellelgi selles rõskes sügisilmas külm hakkas, oldi ka selle üle ühiselt õnnelikud.
Küll see talvgi ükskord tuleb, kui mitte sel aastal, siis järgmisel ikka!

Kerda

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole