Jõulupidu

Kuupäev: 20.12.2007

Info:

Seltside jõulupidu

20. detsembril toimunud Eesti Maaülikooli seltside jõulupeol oli seekord osalevate seltside nimekiri pikem: KÜS, EMEÜS ja EMÜS. Kreutzwaldi 64 saalis korraldatud peo teemaks oli „Jäälilled ja lumemehed“ ehk valge. Nii hõljusidki ringi mitmed valgesse riietatud või muudmoodi teemakohased neiud ja noormehed.

Alustuseks tervitati pidulisi kuuma glögiga ja rikkaliku peolaua juures said kõik end vaikselt peomeeleollu viia. Õhtu sujumise eest hoolitsesid särasilmsed Kerda (KÜS, EMÜS) ja Arvo (EMEÜS). Saalis ootas meid ansambel, kes tantsumuusikat mängis.

Kuna jõulupeole ilmub tavaliselt ka jõuluvana, siis tuli gruppidesse jagunenud pidulistel jõuluvanale näitamiseks midagi ka ette valmistada. Nii kanti ette luuletusi ja elavalt illustreeritud jutukesi. Jõuluvana oli eriliselt lahke ja kiitis kõiki. Muidugi tuli talle seepeale ka palju paisid teha. Õhtu edenedes korraldati erinevaid mänge, vaadati traditsiooniks saanud slaidshoud, orienteeruti nii õues kui toas, lauldi ja tantsiti. EMÜSi tantsuansambel üllatas kogu seltskonda aga põneva muinasjutt-etendusega, millest ei puudunud ka tantsuline pool. Vastukaaluks astus üles ka EMEÜSe meeskoor omaloomingulise etteastega.

Õhtu möödus lõbusalt ei-saa-vedama-ei-saa-pidama stiilis ning tantsupõrandale jätkus õhtu lõpuni nii mõnigi väsimatu jalakeerutaja.
Osalejad:

Hetkel osalejaid pole