Töökas pärastlõuna Rõhu katsejaamas

Kuupäev: 13.09.2007

Info:

13. septembril istusid seltskond üliõpilasi ja Illar Lemetti autodesse ja sõitsid Rõhule Eesti Maaülikooli katsejaama. Kuna sügisel on igas aias tööd küllaga, siis kutsus Põllumajandus- ja keskkonnainstituut (PKI) üliõpilasi appi õunu korjama ja iluaia teede valmimisele kaasa aitama.

Vihmahoog ja tumedad pilved ei tõotanud just head meie tegusale pärastlõunale, aga sellest hoolimata sõitsime Rõhule. Seal võttis meid vastu Rõhu katsjaama juhataja Madli Jalakas. Kuna vihmahoogusid jätkus ka Rõhule, siis tehti meile õunakuuri all väike sissejuhatus koos õunte degusteerimisega. Saime teada, et antud kompleks on vaid aasta kuulunud Eesti Maaülikoolile ja et järgmisel aastal saab Rõhu katsejaam 50 aastaseks. Rõhul on õunaaiad ja pajuistandus, viimane on rajatud botaanikaosakonna inimestele uurimiseks. Lisaks nägime kevadel istutatud viinamarjaistandust ja tegelikult on seal veel palju muud. Õunapuuridade vahel räägiti suve lõpul Rõhult üle käinud rahetormist, mis õunad plekiliseks tegi ja seejärel suundusime tööle. Abilisi oli parasjagu ja kõik sujus. Kuna õunapuud olid head madalad, sai kõik õunad kahe jalaga maa peal olles kätte. Vaid mõne üksiku järele tuli natuke hüpata. Sorte oli palju ja need, mida proovitud sai, väga maitsvad.

Kuna praegu toimub katsejaama juurde Kadri Maikovi projekteeritud iluaia rajamine, siis lõime peale õunte korjamise ka seal käed külge. Labidaid ja rehasid jagus kõigile ning väga lühikese ajaga tegime suure töö ära. Vähemalt arvati, et ühe mehe kolme päeva jagu sai tehtud. Instituudi juhataja Illar Lemetti rääkis veel, et iluaiale lisaks on plaanis teha tervendav aed. Igatahes jätkub Rõhul praktiseerimismaterjali erinevate erialade üliõpilastele. Tunne oli hea, sest suur hulk liiva sai tulevase aia teedele laiali aetud ja natuke lihaseid treenitud.

Peale tööd kostitati meid pirukate, koogi ja teega. Mõnusas vestlusringis arutasime instituudi juhatajaga päevakajaliste teemade üle. Kohalolijad kiitsid päeva igati heaks ja arvasid, et kui veel selline ettevõtmine korraldataks, siis tuldaks hea meelega. Nagu kuulsime, on kõik abilised Rõhul väga oodatud. Igatahes on selline koos olemine ja koos tegemine väga vajalik ja tore. Loodame siis, et järgmistel kordadel ühineb üliõpilastega ka õppejõudusid.

Silja

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole