Prantsuse tudengid EMÜ-s külas

Kuupäev: 9.04.2007

Info:

Juba kolmandat aastat järjest, traditsiooniliselt aprillikuu teisel nädalal, külastasid Lille Ülikooli 10 tudengit Eesti Maaülikooli. Programmist võtsid osa ka 10 EMÜ-s õppivat Erasmus-tudengit ja 15 Eesti Maaülikooli tudengit.

Nädalase koolitusprogrammi raames said osalejad värvika pildi Eesti
keskkonnaoludest – mitmete huvitavate loengute ning ekskursioonidega Lõuna- ja Ida-Eestisse püüti osalejatele võimalikult hea ja informatiivne ülevaade anda. Suurematest linnadest tutvuti põhjalikumalt Tartu ja Tallinna vaatamisväärsustega.
Ka loengute väline aeg oli sisustatud aktiivselt. Kui ühel õhtul oli võimalus maitsta erinevaid toite ja jooke vastavalt tudengite päritolumaale, siis teisel õhtul oli meelelahutuseks organiseeritud lühiprogramm Eesti kommetest ja traditsioonidest. Laualt ei puudunud ka teemakohane söök-jook.

Aega jätkus ka õhtute veetmiseks ’Tartu tudengite’ moodi – näidatud said tähtsamad söögikohad, pubid ja klubid.

Kaks märksõna välistudengitelt, mis võib-olla endalgi aeg-ajalt meelest ununema kipuvad, olid ’palju metsa’ ja ’tasane, kuid väga ilus maastik’.

Kordaläinud ettevõtmise eest täname oma sponsoreid: Eesti Maaülikool, Tartu linnavalitsus, Grüne Fee, Leibur, Helen, Bambona, Mobec, Laheotsa, Magus Elu, Esva, Revala, Club Tallinn, Illusioon, Club Privè.


Merje Mölter

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole