KÜS Leedus

Kuupäev: 20.03.2007

Info:

KÜSi järjekordseks ettevõtmiseks kujunes Kaunase Põllumajandus Ülikooli (Lietuvos Þemë Ûkio Universitetas) külastamine seoses 20. märtsil tähistatava Maapäevaga. Seda päeva tähistatakse kõikjal Leedus. Kaunase Põllumajandus Ülikool korraldas selle tähistamiseks 5 maa – Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Venemaa - põllumajandusülikoolide vahelise keskkonnateemalise viktoriini.

Eesti Maaülikooli au käisid kaitsmas Mihkel Tiido, Merje Mölter, Britta Pärk, Teele Link ja Kerda Kübarsepp, grupijuhiks Ragnar Leming. Võistluses seljati Venemaa ja Läti võistkondi, Poola ja Leedu omadel oli seekord rohkem õnne ning viimane võttis kodupubliku ees ka võidu.

Vaatamata mõningatele korralduslikele puudujääkidele oli pea kahepäevane võõrsil viibimine väga põnev, seda suures osas tänu toetusmeeskonnale, kes Kaunase ülikooli poolt igale tiimile määratud oli. Meil selles osas vedas – meie agronoomidest toetajad olid kõvasti vaeva näinud käsitsi plakati ja lipukeste vorpimisega. Õhtul ei pidanud nad paljuks meile Kaunase vanalinna tutvustada, oma rahvustoitu ’zeppelin’ demonstreerida ning muid vaatamist väärivat näidata.

Teisel päeval toimus ekskursioon Nemunas’e rahvusparki, pärast mida võistkonnad, igaüks oma, kodutee ette võtsid.

Kohtumisest jäeti märk maha puu istutamisega Kaunase ülikooli õuele.


Merje Mölter
Kerda Kübarsepp

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole