PKI mälumängu preemiareis Ruhnu saarele

Kuupäev: 4.07.2007

Info:

Ruhnule jõudsime siis nädal aega hiljem, õhtu saabudes. Praamisõit saarele oli üle kolme tunni. Kohale jõudes ootas meid Tiigi talus sõbralik pererahvas ja rikkalik õhtusöök, pearoaks suitsukala. Kui olid lauldud esimesed laulud, otsustati mere äärde minna. Orientiiriks oli ainult merekohin ning tee randa kujunes väga huvitavaks. Julgemad käisid kuuvalgel ka ujumas.

Järgmisel päeval tutvusime Ruhnu saare loodusega. Giidiks oli Kaarel Lauk, kes rääkis, kuidas saar on tekkinud ning kui mitmekesine sealne loodus on. Matkates saarel tundusid nii mõnedki kohad tuttavad, sest sai ju eelmisel ööl saarel seigeldud. Külastasime Ruhnu tuletorni, läbisime sealse soo ja lodumetsa, kus pidime paljajalu põlvini mudas sompama. Selle raja läbimine oli tõeline elamus kõigile. Männimetsas kasvasid mustikad ning kõik said oma suud siniseks söödud. Limo rand oli kui paradiis oma valge liiva ja puutumatu loodusega.. Õhtul käisime saunas, mis oli 30 meetri kaugusel mererannast. Saunalavalt merelainetesse jooksmine oli järjekordne uus elamus kõigile mälumänguritele.

Aeg Ruhnu saarel tundus jooksvat mitu korda kiiremini kui mandril. Meile märkamatult oligi saabunud aeg tagasi minna, kuid tuule tõttu oli väike ärevus – kas praam väljub või ei? Väljus, kuid selle eest loksutas korralikult.

See reis tõestas veelkord, et Eestis on palju avastamata paiku, mis on kui paradiis. Selle tõdemusele ja unustamatu elamuse saamisele aitas kaasa põllumajanduse- ja keskkonnainstituut. Kõik osalejad soovivad eraldi tänada veel Illar Lemettit, kelle nõu ja toetuse abiga toimus nii mälumäng kui preemiareis.

Kohtumiseni järgmistel mälumängudel!

Elen :)

Pildid nähtavad galeriis: http://picasaweb.google.com/keskkonnayliopilasteselts/RuhnuReis

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole