Suveakadeemia - tudengite teo- ja mõttetalgud Karulas

Kuupäev: 20.07.2007

Info:20 – 25. juulil toimus Suveakadeemia – tudengite teo- ja mõttetalgud Karulas

Viimaks ometi siis ka ülevaate moodi asi selle aasta Suveakadeemiast.

Enne üristuse toimumist erinevatel otstarbetel Suveakadeemiast kokkuvõtet või tutvustust kirjutades tulid tekstid alati küllaltki erinevalt välja. Osaliselt küll teksti eesmärgist, aga üha rohkem sai mulle selgeks, et Suveakadeemia ongi ettevõtmine, millel on niivõrd palju eri tahke ja korraldajad isegi on asjast nõks erinevate nägemustega. Enne Karulasse minekut tundus aga, et ma lihtsalt ei ole veel asjas sees, küll kohapeal tuleb see õige tunnetus tagasi ja pilt saab klaariks.

Suveakadeemiaga läkski nii nagu eelmine aasta. Sündis üritus, millle päevakava, esinejate nimed ja töötubade kirjelduse ma saan siia kirjutada, aga sel ei olekski väga suurt mõtet, sest see oli Suveakadeemia vormiline pool. Suveakadeemia loomus on mujal. See avaldus osalejate, korraldajate ning osaliselt ka esinejate rollide kadumises, Karula inimeste siiras, avatud ja abivalmis suhtumises meie seal olemisse-tegudesse, köögi-eksperimentides, protsessi usaldamise ideaalses toimimises, salasõprades, Karula võlu, väärtuste ning murede nägemises ja suveakadeemikute panuses Karulale. Tekkis ruum, kuhu tahaks tagasi.

Nähes inimeste siirast rõõmu tegevuste üle, mida me ei olnud plaaninudki või nähes, kuidas jooksvalt meie ettevõtmine omandab kohapeal uusi eesmärke ja neid edukalt täidab, sain aru, et ega vist ei olegi võimalik Suveakadeemiat sõnadesse seada ega üheselt mõistetavaks teha. SA on elav protsess, mida tuleb kogeda.

Järgmine aasta jälle!

Evelin

www.talveakadeemia.ee/suveakadeemia2007


Osalejad:

Hetkel osalejaid pole