Kevadmatk koos Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringiga

Kuupäev: 4.05.2007

Info:

Kevadmatk Mustoja maastikukaitsealal 4.-6. mai 2007

Käisime koos Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringiga Setumaa mõhnastikel matkamas. Reedel sõitsime rongiga Oravale ja sealt edasi läksime jala ~10 km, laagri panime püsti alles keskööl. Lõkke umber istudes rääkisime teineteisele oma organisatsioonide tegevustest. Ringi liikmed tundsid meie ürituste vastu huvi, nt õuesõpe ja samuti ka filmiõhtud, mida nad ise ei tee. Leppisime kokku, et edaspidi suhtleme omavahel rohkem. Kutsume teineteist üksteise üritustele ja lähme ka edaspidi koos matkama.

Ringi üks põhilisemaid tegevusi ongi matkal käimine, nt neil on talvine korraline matk ja sel aastal oli ka talvine erakorraline matk. Erakorraline matk kestis 12 päeva, liiguti suuskadega Pärnust Lahemaa rahvusparki.

Mustoja mõhnastikul on väga mitmekesine maastik – väiksel territooiumil on lähestikku kirevad liivakud ja märgalad, nõmme- ja palumännikud, palukaasikud, lammniidud, nõmmrabad kaskedega jne. Meie teele jäid Poogandi järv, Värskajõgi, vene piir (sai kiigatud idanaabri aladele), Setu Talumuuseum ja Jüripäeva pidustustes Värska linn.

Teisel päeval liikusime umbes 20 km, pidasime pika lõuna(uinaku) Poogandi järve kaldal. Liikusime küll kõik kolm päeva suurema osa ajast kas rada või teed pidi, oli matk füüsiliset suhteliselt kurnav. Samas oli huvitav tunda, kuidas raskesti läbitaval maastikul - nt rabas mättalt mättale hüpates – matkakoti raskus justkui kaob.

Meil vedas ilma ja eriti matkakaaslastega. Ühe tikuga lõkke tegemine niisketest
puukoortest öösel kell pool 1 on sissejuhatus.... Kindlasti võtame ka edaspidi koos mõne retke ette!

Pildid aadressil: http://picasaweb.google.com/keskkonnayliopilasteselts/KevadmatkKoosTartuLiPilasteLooduskaitseringiga

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole