KÜS Tallinnas

Kuupäev: 4.04.2007

Info:


4 aprillil, ehk eelmise nädala kolmapäeval käisid kuus KÜSlast Tallinnas keskkonnaalasel õppereisil. Päev algas varakult, kell 6.46 väljus Tartu-Tallinn rong.

Tallinnas külastasime esmalt Säästva Eesti Insituuti (SEIT) ja seejärel Keskkonnaministeeriumi Info-ja Tehnokeskust (ITK). Säästva Eesti instituudi põhieesmärk on suunata ühiskonna arengut ja keskkonnaseisundit mõjutavaid otsuseid tasakaalustatuse ja jätkusuutlikkuse poole. KÜSlastel õnnestus pikemalt juttu ajada SEIT juhataja Valdur Lahtveega. Teemadeks olid energeetika, ökomaksureform, ökoloogiline ehitus, keskkonnapoliitika jm. Tutvusime ka SEITi suurepärase raamatukoguga. Samuti saime teada seda, et Säästva Eesti Instituudil on sügisel oma sünnipäeva raames kavas teha loengute sari (võimalik, et ka Maaülikoolis).

ITK's nägime keskkonnalase infosüsteemi viimast sõna. Tutvusime isiklikult EELISE süsteemi VIP variandiga (Interneedusega) :), kus olid olemas kogu info Eesti looduse ja maakasutuse kohta, sh salastatud. KÜSlastele tegi rõõmu ka ITK väljaanded, mille tagajärjel sai nii mõnigi kott 5-6 raamatu võrra raskemaks. Nalja tegi ka see, et juba SEITist olime saanud kingiks 2 paksu raamatut.

Kokkuvõttes oli tore ja ülimalt hariv õppereis.

Pilte Tallinnas käigust: http://picasaweb.google.com/keskkonnayliopilasteselts/KSTallinnas

Britta Pärk

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole