KÜSi ja EMEÜSe väitlus I

Kuupäev: 28.03.2007

Info:

KÜS vs EMEÜS väitlus teemal "Miks Jaht!?"

Kolmapäeval, 28. märtsil metsamajas ruumis 0B2 väitles KÜS teemal "Miks Jaht!?" Metsanduse üliõpilastega. Meie olime jahipidamise vastu. Loosi tulemusena pidi KÜS alustama.

Meie ettekanne seines jahimeeste kompetentsi (nt jahiõnnetused, valed ulukite loendusandmed, lastakse teadmatusest/saamatuset kaitsealuseid linde) ja seadusekuulukuse (nt jahilubade ebaseaduslik iseendale väljakirjutamine) kahtluse all panemises. Ja EMEÜSe liikmed tegelesid oma ettekandes rohkem meie väidete ümberpööramisega, kui enda väidete esile toomisega.
Kuigi võitjat välja ei kuulutatud, siis minu arvates olid KÜSi väited tunduvalt vettpidavamad ja ümberlükkamatud. Võibolla on mõne kõrvaltvaatja arvamus objektiivsem...aga vaevalt!

Kohtunikus tuli Hardi Tullus, kes sai oma ülesandega, ehk meie taltsutamisega väga hästi hakkama. Tullus jagas ka auhindu mõlemale poolele, saime EMÜ logoga tassi ja kommi ning tiimipeale ka Tiit Randveeri kirjutatud "Jahiraamatu". Ja EMEÜS kinkis meile ajakirja "Eesti Jahimees" märtiskuu väljaande.

Tuleb veel mainida, et KÜSil liikmeid oli harjumuspäraselt vähe kohal, see-eest Metsanduse Üliõpilasi oli väga palju, isegi mõned nende õppejõud, kaasa arvatud eelmainitud raamatu autor.

Tegu on esimese väitlusega, mis edaspidi kujuneb võibolla pikemaks väitluste seeriaks. Mõlemast seltsist väitlesid 3 liiget, seekord Daniel, Kairi ja Evelin.

Pildid nähtavad galeriis: http://picasaweb.google.com/keskkonnayliopilasteselts

Evelin

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole