Energeetika ekskursioon

Kuupäev: 5.12.2006

Info:

Üliõpilased erinevates elektrijaamades

Paljud küll ei usu, kuid isegi elektri tootmine on muutumas üha keskkonnasäästlikumaks, milles veendumiseks käis bussitäis keskkonnasäästlike üliõpilasi tutvumas erinevate elektri tootmise võimalustega. Ekskursioon toimus 5.detsembril.
Ära käidi Iru elektrijaamas, Paldiski tuulepargis ja Keila-Joa hüdroelektrijaamas. Reis oli üliõpilastele tasuta, kuna bussirendi eest maksis Eesti Energia ning elektri erinevate tootmisviiside ja olude kohta informatsiooni andjad olid täiesti olemas ning tasemel. Mida veel võiks üks uudishimulik hing tahta, kui tasuta õpetlikku ja põnevat väljasõitu enda harimiseks?
Päev möödus justkui linnutiivul koos lõbusa seltskonna uljaspeadega, kes noortele omaselt olid võimelised tekitama hämmingut vanemas põlvkonnas, kui sattuti vaimustusse kõige tavalisematest asjadest, mis asusid lihtsalt meile üsna kummalises kohas. Nii juhtus üldiseks huviobjektiks näiteks telefoniputka keset hiiglaslikke elektriseadmeid, mis oli enne mobiiltelefonide kasutuselevõttu hädavajalik suurel müriseval alal üksteisega side pidamiseks.
Saime veenduda tuulepargi vaikses töös ning ka lähimal katsumisel ei õnnestunud kellelgi tuvastada vibratsiooni, mida maskuliinsed tuulikud pidavat tekitama. Vaatepilt rahulikult omasoodu pöörlevatest ja tuulest elektrit tootvatest tuulikulabadest võimsatel sammastel jättis nii mõneski mõttes sügava mulje.
Viimases peatuspaigas võis näha ilusat Keila juga kõrvuti omapärase hoonega, mille sisse oli osavalt peidetud mürisev süda, kust jällegi inimesele niivõrd oluliseks saanud elektrit toodeti. Saime kuulda huvitavaid lugusid jaama tööst ja oludest ning palju muud põnevat keskkonnasäästliku energia tootmisest.
Energia tarbimine kasvab üha enam, mistõttu selle muretsemiseks mõeldakse välja uusi meetodeid, mis säilitaks ka tulevastele põlvedele muretu elu, kuid mille kasutuselevõtt võib võtta üsna palju aega, aga hea on teada, et selle poole nii edukalt püüeldakse.

Oma muljed pani kirja Kerda

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole