Suvepäevad ja Landart

Kuupäev: 19.08.2005

Info:

KÜS-i suvepäevad said toimuma meie vahva vana ja kogenud küs-ilase Andrus Paadi suvekodus Kestlas Ida-Virumaal, kus meid rõõmsalt toeatas ka päikeseline suveilm, mis augusti lõpus enam nii tihe külaline pole. Meie kokkusaamise põhjus polnud aga lihtsalt tavaline päikese ja merevee nautimine, vaid mitmete põnevate ürituste läbiviimine. Lisaks küsi-lastele oli kohale tulnud ka TTÜ Mäeringi esindaja, SAK-i inimesi ja isegi esindaja TTÜ Fotoklubist- nagu näha meil sõpru jätkub :)
Mis siis toimus? Alguses kohe mainin, et mõlemal õhtul oli saun, nii et saunasõbrad, järgmisel aastal tasub tulla...;)

Muide, vahemärkusena ütlen, et meie stiiliks oli üliõpilasmalev ning paljud olid väga vahvaid lahendusi leidnud. Õhtu tipnes lippude heiskamisega, mille hulgas oli ka Eesti NSV plagu, mida me natuke pelgasime, sest meie suvepäevade aega sattus ka Eesti taasiseseisvumispäev. Kõik läks aga siiski õnneks, meid ei arreteeritud kui kommuniste ja Eesti riigi vastu võitlejaid.

Laupäev, meie põhipäev, algas söömisega, millele järgnes Landart, mis sai peetud rannas. Landart on selline vahva üritus, kus kõik saavad teha kunsti, aga point on selles, et oma vahvad ideed tuleb loodusest leitud vahenditega realiseerida. Rahvas oli jaotatud võistkondadeks, teemaks oli ÜHTSUS, mis andis palju vahvaid lahendusi. Mina kahjuks osa võtta ei saanud, kuna koos Kadriga olime vastutavad selle eest, et kõigil ikka miskit süüa oleks. Kärmed neiud, nagu me oleme, jõudsime ka 5 km randa kõmpida. Maanteel kõndides saime mitme signaali osaliseks, kuna nägime tõesti välja nagu 1980-ndate üliõpilasmalevlased.

Õhtupoole olid kavas olümpiamängud, kus sai nii kummikut loobitud kui ka sidrunit söödud. Lisaks võitsime meeskondlikult poisse kõrre abil alko joomisel;) Rõhutan, et võistluse eesmärgiks polnud propageerida noorte joomist: olulisem osa oli ju ometi kõrrel ja sellel, et vahemaa joogini pidi läbima kahekesi „käru tehes” . Mäletate ju küll seda kehalisest kasvatusest tuttavat harjutust, kus üks paariline peab kätel sibama samal ajal,kui teine tal jalgadest hoiab.

Õhtul mindi sauna, kus poisid ülemeelikuks kiskusid: sai läbitud fotosessioon, kus poistel olid õllepudeli korkidest (Saku Rock)silmad.

No ja olengi jutuga viimases päevas. Kadri tegi kooki, mis oli suht selline asjade kokku klopsimine, aga hea sai, nii, et see on KÜS-i kook nüüd. Lipud sai langetatud ja juttu aetud, ka väike ühiskoristus ning lõpp oligi käes. Suvepäevade, mitte meie ja ilusate ilmade;)

Kuna selle ettevõtmise ajast on juba palju vett merre voolanud, ei mäleta enam kõike täpselt ja kindlasti jäi midagi olulist kirjutamata, aga järgmisel aastal on kõigil võimalus juba oma silmaga kaeda, millise vahva üritusega tegemist on.

(Marika-KÜS-i peaaegu täiskohaga aktivist;))

Pilte vaata galeriist.

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole