Keskkonnaorganisatsiooni-õhtu: Friends of the Earth

Kuupäev: 4.12.2006

Info:

Tegime algust KÜSi seltsiõhtute sarjaga "Maailma keskkonnaorganisatsioonid", mille eesmärgiks on teavitada KÜSi liikmeid ja teisi huvilisi keskkonnatemaatika laiahaardelisusest ja gruppidest, kes sellega üle maailma seotud on.

Esimeseks oli siis Friends of the Earth ehk Maasõbrad, mille liige on ka Eesti Roheline Liikumine. FoE'd tutvustas eelmainitud organisatsiooni juhatuse liige Peep Mardiste.

Saime näiteks teada, et FoE asutati samal aastal kui Greenpeace - 1971 ja nagu tollased hipid on oma juuksed ammu lühikesesks lõiganud, on ka organisatsioon palju muutunud - eks ikka professionaalsemaks ja laiahaardelisemaks. Näiteks tegeletakse intensiivselt lisaks tüüpilstele keskkonnateemadele ka maailma sotsiaalmajanduslike probleemidega, just FoE'lt pärinevad mõisted nagu "ökoloogiline võlg" ja "keskkonnaruum" jpm (mis need tähendavad, vot seda oleks loengut kuulates teada saanud). Jutule lisasid mõnusalt värvi ka mitmed näited ja fotod FoE tegevustest üle maailma.

Et loengupidaja oli hea jutuga ja on organisatsiooniga tihedalt otse seotud, möödus tund kiiresti ja arenes ka väike diskussioon kuulajatega, mis lõpuks läks küll poliitikasse välja :P


Nii FoE kui Eesti Rohelise Liikumise lingid leiate meie kodulehe Linkide alamlehe alt.


Kokkuvõtte õhtust tegi Kadri

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole