Külmamatk

Kuupäev: 5.02.2005

Info:

KÜS’i esimene külmamatk toimus veebruaris 2005. Hommikul istusime Tartust bussi peale ja hakkasime Taevaskoja poole liikuma. Ilm oli päris külm, umbes -18 kraadi. Kõigepealt jõudsime Hatiku metsamajja. See oli üks tore maja, kus ei olnud elektrit ja sooja pidi andma üks ahjuke.

Kui jõusime majja, siis pakkisime ennast soojalt riidesse ja võtsime suuna Taevaskoja poole. Liikusime mööda Ahja jõe kallast. Ilm oli ilus ja päike paistis ning kõndides oli päris soe.

Teekond läks mööda matkarada, mida tähistasid oran˛id märgid puudel. Enamasti suutsime seda rada jälgida. Tee oli päris künklik, võib öelda, et isegi mägine. Sest päris tihti pidime ühest orust alla minema ja teisest üles. Kuna nõlvad olid päris järsud, siis alla sai mindud tagumiku peal „kelgutades”, üles ronisime neljakäpukil. See oligi kõige väsitavam.

Lõpuks jõudsimegi Taevaskotta. Seal kostitasime end sooja tee ja Gabrieliga! Tagasi minnes otsutasid osad matkalised minna mööda jõge....kuid juhtus nii, et jää oli natuke nõrk, ning Arvo jalg sai märjaks. Kui lõpuks tagasi jõudsime, oli rõõm päris suur. Arvutasime välja, et kõndisime 14 kilomeetrit. Päris pikk maa!!!

Tahtsime ka ruttu sooja saada. Aga tuli välja nii, et see pliidike ei olnud just kõige efektiivsem. Sooja tuli nii palju, et lumi sulas potis ära ja saime pakisuppi teha. Aga rohkemaks energiat ei jätkunud. Öö möödus külmetades ja veelkord külmetades. Lõbustasime ennast laulu ja väikese joogikesega. Osad matkalised suutsid natuke magada ka, aga mõned istusid öö otsa pliidi ääres ja üritasid sooja saada. Öösel oli ka veidi põnevust – keegi käis maja esimesel korrusel kolistamas. Aga õnneks külla meile ei tuldud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et see külmamatk oli tõesti külmamatk. 14 kilomeetri läbimine ei olnud pooltki nii raske, kui see pikk külm öö. Aga see elamus tegi meid kõiki tugevamaks ning kui nüüd on külm, siis tuleb alati mõelda, et on oldud ka hullemas olukorras :)

(matkaline Elen)

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole