Ökofestivalil Põlvas

Kuupäev: 14.10.2006

Info:

Kõik algas sellest, et saime kolmapäeva õhtul kokku ja hakkasime plakateid valmistama. Vee, GMO vaba toidu, mahetoidu ja säästva energeetika kohta. Plakatite tegemine kestis hiliste öötundideni ning jätkus hiljemgi. Põlva poole ökofestivalile sõitsime juba reedel, kuigi üritus toimus laupäeval. Reedel aitasime ruume ette valmistada ja õhtul peatusime Rosma waldorfkoolis. Laupäeval oli meie ülesandeks aidata jooksvates küsimustes. Alustasime loomulikult enda plakatite ülesriputamisest :), kuid aitasime veetoas Värska vett jagada, jaotasime inimestele laiali erinevaid loodusajakirju ning osalejatele vett. Jagasime tudengiväljanägemisega (ka teistele soovijatele) KÜSi tutvustavaid voldikuid. Viisime läbi ka erinevaid viktoriine lastele ja täiskasvanutele. Niiet tegevust meil jätkus.
Lisaks erinevatele toitudele sai ökofestivalil tutvuda ka energia säästmisega, biokütustega, looduslike ehitusvõimaluste ja restaureerimisega, ökoturismi võimaluste ning käsitööga. Loomulikult kõik öko-võtmes. Läbi päeva toimusid erinevad säästlikkust tutvustavad ettekanded ja arutlused. Nagu mitmed külastajad märkisid oli sellel üritustel igaühele midagi. Lastele lastetuba, pereisadele ehitustoad ja emadele toidutoad.
KÜSi jaoks oli see järjekordne hea võimalus aidata säästlikku eluviisi propageerida ja ürituse korraldamisele kaasa aidata. Rääkimata mõnusast koosolemisest ja koos tegemisest.

Helen ja Mihkel

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole