Projektikoolitus EMEÜSiga

Kuupäev: 18.11.2006

Info:

Mida on vaja, et viia ellu tärganud idee? Üks võimalus on koostada projekt, mida tänapäeval aina enam kasutatakse. Samas võib vahel puudu tulla teadmistest ja oskusest, kuidas heast mõttest veel parema üritus teha. KÜS ja Eesti Metsaüliõpilaste Selts (EMEÜS) korraldasid 18. – 19. novembril Järvseljal projektikoolituse, milles vaadati lähemalt, kuidas teostada projektiideed. Koolitajad olid Kadri Kalle ja Elen Peetsmann KÜS`ist, kes projektijuhtimise vallas teistest tükk maad kogenenumad ning nüüd oma teadmisi ka teistega jagasid.

Koos vaadati läbi nii projekti teoreetiline kui praktiline pool, alates ideele eesmärkide püstitamisest kuni selleni, kuidas plaanitavat üritust avalikkusele reklaamida. Esimesel päeval tegelesime pigem projektikoostamise teoreetilise poolega. Õhtupoolikul algas praktiline osa, kus valisime välja neli teemat ning jagunesime töögruppidesse. Iga grupp õppis oma projektiteema varal püstitama eesmärke ja välja mõtlema konkreetseid tegevusi, mille abil neid saavutada. Lisaks tuli osata visandada esialgne ajakava ning eelarve.
Nagu nädalavahetusele kohane, sai üritusel ka lõbusalt aega veeta. Siin said kõik osalejad kaasa lüüa nii õppimise vahepaladena mõeldud ergutusharjutuste kui õhtuste seltsimängude korraldamises.

Osalejad hindasid enim koolituse praktilisust: teoreetilist juttu illustreerivaid elulisi näiteid ja grupitöid. Hinnati ka võimalust kaasa rääkida ja mitteametlikku õhkkonda. Üldise heakskiidu osaliseks said ka ühiselt korraldatud seltskonnamängud.

Omandatud oskused leiavad õige pea rakendust tekkinud ideede elluviimisel. Lähim ettevõtmine on mõlema seltsi ühine jõulupidu, kevadsemestrisse jääb kaks infopäevalaadset üritust „Tegijalt tudengile” ning „Keskkonnaorganisatsioonid tudengile tuttavaks”. Suvel leiavad aset Järvselja suvemängud, korraldajaks EMEÜS.

Vaatamata paljuski kattuvatele huvidele on EMEÜS ja KÜS siiani jäänud teineteisele suhteliselt võõraks. Siin aitas koolitus tublisti kaasa kahe seltsi vahelistele sõprus- ja koostöösidemete loomisele. Ühistele ideedele sai algne vorm antud, niisiis jääb vaid loota, et mõtted samasuguse innuga koos teoks tehakse!

Monika Suškevičs ja Luule Lõhmus (KÜS)
Maarja Vipp (EMEÜS)

Mõned killud tagasisidest
- head konkreetsed näited, kuidas samm-sammult projekti kavandada ja juhtida. Lisaks algus uutele ideedele
- kaks seltsi olid koos, vaheldusrikas ka seltskonna mõttes
- meeldis meeskonnatöö kogemus, väga tore seltskond ja teise päeva praktiline ülesanne – selles osas olin meeldivalt üllatunud, kuidas tegelikult on võimalik konkreetne plaan projektiks valmis teha suhteliselt väikese aja jooksul. Koolitajate ja kogu seltskonna/õhkkonna asjalikkus ja samas rõõmus meel.
- õhtupoolik kuni magamiseni oli vaffa

Pildid galeriis ja http://s90.photobucket.com/albums/k257/loodusvarad/koolitus

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole