Sügistalgud Arvo-Airi juures

Kuupäev: 7.10.2006

Info:

4 KÜSi liiget veetsid selle nädalavahetuse koos talu peremehe ja perenaisega metsast puid tuues ja neid riita ladudes. Talv ju tulemas ja vaja sooja saada.

Miks mulle see nädalavahetus vihma käes teiste jaoks tasuta tööd tehes siis nii meeldis? Esiteks teada-tuntud fakt, et Eestimaa loodus on väga ilus ja udune sügisilm täis värvilisi lehti on kogemus, mida Vahemere ääres iial ei saa. Tõsi, vihma küll tibutas, aga seda mõnusam oli pärast tuppa minna ja kuivad soojad riided selga saada.

Teiseks kasu-faktor: väljas füüsilise töö tegemine on kasulik tervisele (eriti tudengile, kes tihti istub laua või arvuti taga), kasulik pererahvale, sest töö saab kiiremini tehtud ja puudega kütmine iseenesest on loodusele kasulikum/vähem kahjulik kui keskküte.

Kolmandaks pole midagi toredamat kui veeta nädalavahetus sõpradega, teha koos tööd, käia õhtul saunas ja juttu puhuda. Eriti tore oli näha, kui palju suvega talus muutunud oli: savikrohv köögis, vanad puupinnad välja hööveldatud, saun valmis saanud, koer suureks kasvanud, uus kass ilmunud jne.

Kõige olulisem minu jaoks üldse maa-elu juures on see, et see on ehe. Valitseb tasakaal: selleks, et sooja ja kuiva eluaset saada, tuleb vaeva näha. Miski ei tule iseenesest tegelikult. Fakt, mis linnas elades ununeb. Soe tuba ei teki ka seal niisama, aga me ei näe selle taga olevat tööd. Toit maitseb maal teistmoodi ja uni on parem. Pea on selge ja õhku hingad heameelega sisse.

Selline lugu siis seekord. Pildid nagu ikka galeriis nähtavad.


Talguline Kadri

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole