Suveakadeemia - suvi soos, mõte rabas

Kuupäev: 17.07.2006

Info:

Keset juulikuud kogunes hulk tudengeid nii Tallinnast kui Tartust taas Soomaale, seekord osalema KÜSi poolt korraldatud Suveakadeemial.

Suveakadeemia idee sündis märtiskuus üliõpilaste teaduskonverentsil Talveakadeemia, mis sel aaastal toimus Soomaal. Et paljudki konverentsil üles võetud ideed jäid poolikuks, otsustas kamp Talveakadeemia korraldajaid ja osalejaid sinna tagasi minna, aga veidi vähem teaduslikus meeleolus. Ürituse idee oli pakkuda teistmoodi puhkust, mis samas oleks ka soomaalastele kasulik.

2 päeva Suveakadeemia ajast veedeti viies töögrupis erinevaid küsimusi arutades ja lahendusi otsides. Nendeks olid: maaturism, loodusharidus, ökomärgistamine, õuesõpe ja tervislik toitumine. Muuhulgas sai välja töötatud ellujäämis-laagri idee tööhoolikutele, ette valmistatud EL ökomärgise taotlemine Soomaa hostelile ning käima pandud Soomaa sõstravein. Lisaks tehti pisut talgutööd ka kohaliku taluniku Ande Arula jurues ning samas kohas kuulati õhtul põliselanik-memme pärimuslugusid, mis nii mõnelegi jäi erakordseks mälestuseks. Teise päeva õhtul arutati koos ekspertidega Eesti looduskaitsereformi üle, millest paljudel osalejatel seni aimugi polnud olnud.

Kolmanda päeva olid suveakadeemikud rabas, püüdes laugaste vahel seigeldes põlvini turbasse vajumist vältida. Õhtu ning öö veedeti Karuskose talus, kus tehti suitsusauna ning käidi jões ujumas. Vaprmad veetsid öö Karuskose sillal lageda taeva all magades ning tervitasid päiksetõusu rabas. Viimasel päeval võeti Suveakadeemail tehtu kokku ning suurem enamus siirdus jätkuüritusele Viljandi folgile.

Suveakadeemiaga jäid rahule nii korraldajad, osalejad kui kohalikud. Kutsuti taas külla ning lubati tagasi tulla. Osalejad leidsid, et Suveakadeemial valitses äärmselt hea õhkkonad ning asi vabalt üksteisega oma mõtteid jagada. Loomulikult oldi vaimustuses rabast, nii mõnigi käis esimest korda laukas ujumas. Suveakadeemia lõppedes tõdeti, et kindlasti peaks üritusest saama traditsioon. Kel soovi, võib Suveakadeemia pilte ja muud kaeda: www.talveakadeemia.ee/suveakadeemia.

Korraldajad tahaksid omalt poolt tänada Soomaa hostelit ja teisi sealseid inimesi, RMK-d, Pärnu Maavalitsust, Ökosahvrit, Laheotsa ja Kadarbiku talu ning Valiot toetuse ja koostöö eest.

Kadri Kalle
EMÜ KÜS
Suveakadeemia projektijuht

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole