Loodusfilmiõhtu

Kuupäev: 21.10.2009

Info:

Loodusfilmiõhtu kolmapäeval, 21.okt kell 19.00 seltsi ruumides

Kavas on vaadata kahte filmi:

1) „Põdra kuningriik“ (Rein Maran, 2007)

Sisututvustus: Film viib meid põdra kuningriiki, kus elu kulgeb ruttamata, aegade poolt seatud rütmis. Seal tegutsevad metssead, metskitsed, rebased ja mitmed teised loomad. Põtru on filmitud nende loomulikes elupaikades aastaringi, jälgides rahumeelsete loomade eluloogikat ja toimetamisi. Põder ei nori tüli teiste metsaelanikega, näeme neid koos metskitsede ja metssigadega rahulikult toitumas.
Tähelepanuta ei jää ka inimese ja põdra keerukad ja vastuolulised suhted tänapäeval. Jahimeeste tegevusele ei anta hinnagut, ainult näidatakse, kuidas jaht käib.
See on emotsionaalne ja muljeterohke filmiretk põdra varjatud maailma, mida pole vaja ei karta ega ka mõõdutundetult idealiseerida. Kui suudame aga säilitada põdra ja uhked maastikud, kus ta elab, võime ühtlasi olla kindlad ka enda eksistentsi jätkumises.

2) „The Earth“ (2009)

Sisututvustus: The story of three animal families and their amazing journeys across the planet we all call home. The film combines rare action, unimaginable scale and impossible locations by capturing the most intimate moments of our planet´s wildest and most exlusive creatures.
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=qicARYcTe6w&feature=related
Kokkuvõttes Üliilus Disney loodusfilm!!!

Kõigile tass kuuma teed ja tükk kodust õunakooki!

Tule kindasti ja tunne rõõmu toredatest seltsikaaslastest.

Osalejad:

Ele Pidmann
Liis Sinijärv