Õuesõppe mõttetalgud

Kuupäev: 21.04.2006

Info:

Esialgu mitte nii päikselisel aprillikuu reedel kogunes Metsamaja klaasstuudiosse kokku kamp kummmalisi entusiaste, et rääkida õuesõppest ja selle võimalikkusest Maaülikoolis ning küsida endilt "Mida õuesõpe meile tähendab?"
Üritus toimus avatid ruumi meetodil, mille põhimõtteid võib näha galeriist koos teiste piltidega sest päevast, ruumiavajaks oli Tõnu Mõistus meie oma ülikooli Agrobiotehnoloogia Arenduskeskusest.
Tõstatati mitmeid põnevaid teemasid ja nendest arendati palju huvitavaid ideid ja ettepanekuid. Ühisele seisukohale jõuti seigas, et õuesõpe annaks Maaülikoolile selle erilisuse ja omapära, mis oma nime õigustaks ja teistest ülikoolidest esile tõstaks.
Päeva lõppedes oli palju mõtteid veel lahtised ja tõdeti uue kohtumise vajadust. Mitmete asjaolude koosmõjul järgmine kokkusaamise kuupäev jäi esialgu määramata.
Küll lubati ette võtta järgmised sammud:
- e-keskkonna loomine õuesõppest mõtlemise jaoks:
http://123.writeboard.com/96fa06e153b1cec7a
- lisaks küsitlusele tudengite seas küsitlus ka õppejõudude seas (korraldamisel)
- suhtlus kooli juhtkonnaga

Üritusel genereeritud mõtted on üleval "Dokumentide" all, seal on olemas ka tudengite küsitluse kokkuvõte, pildid üritusest galeriis nagu ikka.

Õuesõppe mõttetalgutel osalenud inimeste nimekiri:
1. Kadri Kalle EMÜ maastikukaitse ja –hooldus III
2.Marit Võsaste EMÜ maastikukaitse ja –hooldus III
3. Helen Jors EMÜ maastikuarhitektuur I
4. Kairi Leibur EMÜ maastikukaitse ja –hooldus I
5. Anni Laanemets EMÜmaastikukaitse ja –hooldus I
6. Marika Lillemets EMÜ maastikukaitse ja –hooldus III
7. Luule Lõhmus EMÜ maastikukaitse ja –hooldus I
8. Rein Einasto TTK keskkonna-geograafia prof
9. Viljo Vabrit EMÜ Õppekorraldusosakond
10. Edgar Kaare EMÜ maastikuarhitektuur III
11. Kerda Kübarsepp EMÜ maastikuarhitektuur I
12. Joel Villem EMÜ maastikuarhitektuur I
13. Egle Jürgens EMÜ maastikuarhitektuur I
14. Elen Peetsmann EMÜ maastikukaitse ja –hooldus III
15. Indrek Leht Produtsent/ETV
16. Kalev Sepp EMÜ Põllumajandus-keskkonnainst.
17. Evelin Aavik EMÜ maastikukaitse ja –hooldus I
18. Kristel Vilbaste Eesti Koolimetsade Ühendus
19. Mikk Sarv Eesti Koolimetsade Ühendus
20. Ann Aotäht Sarv Eesti Koolimetsade Ühendus
21. Kerli Irbo EMÜ maastikuarhitektuur III
22. Tõnu Mõistus EMÜ agrobiot.arendusk. juht

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole