Tallinnas käik

Kuupäev: 5.04.2006

Info:

Mõte pealinna külastada tekkis juba ammu. Siiski oli aega alati puudu. Lõpuks otsustati asi käsile võtta ja plaan ellu viia.
Nii jõudsimegi 5ndal aprillil pool 10 Balti jaama. Kella kümneks oli kokku lepitud külastus Keskkonnaministeeriumisse. Meid võttis vastu avaliku suhete osakonnas töötav Manuela. Külastasime erinevaid osakondi, kus igas ootas meid osakonna juhataja. Minule suureks üllatuseks koosnes Keskkonnaministeeriumi kollektiiv suuresti noortest inimestest. Nagu nii mõnigi märkis, tulid paljud tööle otse ülikoolist, omamata mingisuguseid kogemusi. Praeguseks on nad end aga üles töötanud ja saavad hästi hakkama. Veel oli huvitav (või isegi kurvastav) kuulda, et igas osakonnas töötab inimesi umbes 20 ringis. See arv on väga väike võrreldes ülesannetega, mis neil lasub. Tihtipeale peab üks isik suutma silma peal hoida kogu Eestil (kuigi teda aitavad ka kohalikud omavalitsused jne). Hetkel ei ole plaanis ka kohtade arvu suurendada, aga vajadus selleks on olemas – seega, meil on lootust tulevikus seal tööd leida J.
Mida me siis Keskkonnaministeeriumis veel tegime? Kuna meile üritati näidata ja tutvustada kahe tunni jooksul võimalikult palju erinevaid osakondi, ei olnud eriti aega küsimusi esitada ja osakondadega lähemalt tutvuda. Saime vaid ettekujutuse, millega vastavas osakonnas tegeletakse. Soovitan kõigil, kellel küsimusi Keskkonnaministeeriumi töö kohta, julgelt ühendust võtta, kuna inimesed seal on sõbralikud ja valmis aitama ja vastama igale küsimusele. Peale kuuldu ja nähtu seedimist kavatsen mina küll nii mõnegi asja üle pärida.

P.S. Nägime ka Villu Reiljani kabinetti! J

Kella 12st kohtusime Eesti Taaskasutusorganisatsiooni esindaja Ilonaga. ETO tegeleb pakendite kogumisega. Saimegi ülevaate Eesti pakendiringlusest, nende plaanidest seda tõhusamaks muuta ja Omnibussis toimunud küsitluste tulemustest. Viimases osas midagi väga üllatavat ei olnud. Minule meeldis idee koolitada omavalitsustes inimesi, kes oleksid jäätmekäitluses toimuvaga kursis, oskaksid kohalike küsimustele vastata.

Kella ühe ajal lahkusime Keskkonnaministeeriumi hoonest ja seadsime sammud ERL-i kontori poole. Seal saime kokku Tiiuga, kes on hetkel säästva tarbimise töörühma projektijuht. Kuulsime väikest ülevaadet hetkel toimuvast ja tulevastest plaanidest nagu rattaretk, loodussõbralike toodete kampaania jne. Kuna meil ei õnnestunud aega kuskilt juurde muretseda, pidime hakkama taaskord liikuma. Tegime väikse lõunapausi ja võtsime suuna Ragn-Sellsi. Kahjuks oli bussiliiklus seekord meie vastu ja viimane asutus jäi nägemata. Selle asemel külastasime ökopoode ja puhkasime kohvikus. Varsti oligi aeg rongile minna ja Tartusse sõita.

Päeva jooksul kuuldud informatsiooni põhjal saime ettekujutluse Eestis toimuvast keskkonnaalasest tegevusest. Minule jõudis taaskord kohale, kui noor riik Eesti tegelikult on ja kui palju on veel võimalik areneda. Ei ole veel välja kujunenud kindlat keskkonnapoliitikat, veel ei teata, kuidas kõiki asju „õigesti” teha. Eks selles osas on ka meil tähtis roll. Meie oleme tulevased keskkonna kaitsjad.

päevaprogrammi organiseerinud Kristi

Osalejad:

Hetkel osalejaid pole