Natura alad Poolas ohus

15.10.2006 09:48
Poola juhid panevad taas looduskaitsjaid muretsema

Alles see oli, kui looduskaitsjaid ehmatas Poola peaminister Jaroslaw Kaczynski üleskutse vähendada Natura 2000 hoiualade pindala "mõistlikesse piiridesse" ja kinnitus, et praegu pakutav kaitstavate alade ulatus teeb võimatuks mis tahes investeeringud. Eile avaldasid kolm keskkonnaorganisatsiooni - Poola linnukaitseorganisatsioon OTOP, WWF Poola haru ja CEE Bankwatch Network - elektronpetitsiooni protestimaks projektide vastu, mis hävitaksid Euroopa seadustega kaitstavate kaitsealade osi.

Jutt on esmajoones nn. Via Balticast, Helsingist Varssavisse viivast transpordikoridorist, mis on praeguste kavade kohaselt planeeritud läbi Augustowi ja Knyszyni ürgmetsade, Biebrza soo rahvuspargi ja Narewi jõe rahvuspargi. Kõik need alad on kaitse all kui Natura 2000 võrgustiku linnu- või loodushoiualad.
Olukord on ärev, sest peale Poola keskkonnaministri positiivset seisukohta teeehituse asjus on selleks, et ehitustöid alustada, vaja veel vaid kaht paberit: kohaliku omavalituse keskkonnanõusolekut ja ehitusluba.
E-petitsioonile kogutakse allkirju võrgupaigas www.viabalticainfo.org/en/petition ja allkirju saab anda 15. novembrini. Päev hiljem antakse petitsioon üle Poola peaministrile.
Uudise kommenteerimiseks pead olema sisse loginud.