Maaülikoolis avati 22. mail jalgrattalaenutus

27.05.2009 14:02
Reedel, 22. mail alustas Eesti Maaülikooli õppehoones Kreutzwaldi 5 tegevust jalgrattalaenutus.
Laenuratastega tahame anda inimestele võimaluse proovida teha oma igapäevane liiklemine maaülikooli ja kodu vahel jalgrattal. Peale tervisliku ja keskkonnateadliku eluviisi pakub jalgrattaga sõitmine palju rõõmu ja vahetu suhte ümbritseva linnaruumi ja loodusega. Laenutatavad jalgrattad on taaskasutuses, nii et sõõm nostalgiat on pealekauba.

Esialgu on laenutuses 5 jalgratast. Jalgrattalaenutus on mõeldud maaülikooli üliõpilastele ja töötajatele. Avamise päeval läks esimene ratas nädalaks laenutusse.

Laenutamiseks kasutatavad jalgrattad kuuluvad Tartu Pärmivabriku Töökojale, kus inimsete poolt ära antud vanad rattad uuesti korda tehakse.

Jalgrattad asuvad Kreutzwaldi 5 keldrikorruse klaasist vaheruumis. Jalgrattalaenutus on avatud esmaspäevaiti, teisipäevi ja neljapäeviti 10.00-14.00. Jalgratta laenutamine on tasuline – üks päev 20 krooni,üks nädal 50 krooni.Vaja on tasuda ka tagatisraha on 200.-.

Soovitav on enne laenutamist saata e-kiri kys@emu.ee.

Rattaid laenutab Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts koos Eesti Maaülikooliga. EMÜ jalgrattalaenutus on osa algatuse „Eesti Rattarikkaks!“ tegevustest.

Avatav rattalaenutus kestab 19. juunini 2009. Laenutus on katse uurimaks maaülikooli inimeste tahet kasutada laenurattaid. Vajadusel jätkame jalgrataste laenutamist sügisel.


Rattarikkaks!


Kontakt ja lisainfo:

Evelin Aavik

evelin.aavik@emu.ee

5186143
Uudise kommenteerimiseks pead olema sisse loginud.