Ökomess „Elukvaliteet 2008"

25.11.2008 12:33
28.-30. novembril toimub Tartu Näitused messikeskuses järjekordne ökomess „Elukvaliteet 2008", mille teemadeks on Roheline majandus ja Roheline elamine.

Mess pakub head võimalust ennast kurssi viia rohelise eluviisiga. Oma toodangut ja uudistooteid tutvustada eelkõige mahetoidu tootjad ning mahepõllumajanduse viljelejad, kohal on ka mitmed ökopoed. Samuti on esindatud taastuvenergia ja looduskaitse; jäätmekäitlus ning taas- ja korduvkasutamine; joogi- ja reoveekäitlus, puhas õhk, alternatiivsed energiaallikad ja biokütused.

Messil osaleb ka Eesti Maaülikool koos oma mahekeskuse spetsialistidega, kes teevad ülevaate tava- ja mahetoidu erinevustest. Ökomessi Elukvaliteet 2008 raames toimuvad lisaks uute ja põnevate seadmete, tehnoloogiate eksponeerimise erinevad seminarid ja näitused.

Lisaks leiab paralleelselt ökomessiga Elukvaliteet 2008 aset RMK rändnäitus „Jälg metsas", mille eesmärk on kujundada inimeste teadlikkust metsade majandamisest. Näituse erinevad osad näitavad hüpoteetiliselt prognoosi, mis toimub kui me lõpetame täielikult metsa majandamise või majandame seda üliintensiivselt, kasutades metsa taastumist pärssivaid võtteid. Näitus on valminud koostöös loodus- ja metsateadlastega ning teostus käsitöö- ja teatrikunstnike poolt.

Messihalli tasub tulla kõigil, kes huvituvad rohelisest eluviisist, mahetoidust ja –põllumajandusest, keskkonnasõbralikest väikelahendustest energiatootmises kui ka ökoehituses, päikese- ja tuuleenergia seadmetest, mahetoidust, öko- ja tervisetoodetest ning looduslikust kosmeetikast.

Täpsem info www.tartunaitused.ee

Ökome Ökomessil!
Mess on avatud külastajatele:
reede, 28. november 10- 18
laupäev, 29.november 10- 18
pühapäev, 30. november 10- 16
Uudise kommenteerimiseks pead olema sisse loginud.